Złoty Krzyż Zasługi dla Andrzeja Bartkowskiego.

 
ANDRZEJ BARTKOWSKI prezes Grupy Mazurkas uhonorowany Złotym Krzyżem Zasługi Uroczystość wręczenia orderów i odznaczeń państwowych miała miejsce dnia 1 lipca 2015 w Pałacu Prezydenckim


2a krzyz

1 lipca 2015r. Prezes Grupy Mazurkas Andrzej Bartkowski odebrał z rąk Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Złoty Krzyż Zasługi za wkład w upowszechnianie kultury oraz dokonania w zakresie rozwoju przedsiębiorczości i turystyki.

To dla mnie wielki honor odebrać Złoty Krzyż Zasługi z rąk Pana Prezydenta RP no i w tak wspaniałym towarzystwie twórców i mecenasów kultury. Całe życie kierowany byłem pasją i entuzjazmem.

Czuję się zawodowo i w działalności społecznej spełnionym , choć jeszcze niejedno powiem. Szczęśliwy jednak jestem dzisiaj, że jakby z zaświatów przychodzi głos uznania. To wielka satysfakcja.

Niezmiernie cieszy mnie fakt, że informacja o naszym projekcie kulturalnym FORUM HUMANUM MAZURKAS, który z powodzeniem od ponad 3 lat realizujemy, dotarła aż do Pałacu Prezydenckiego. FORUM HUMANUM MAZURKAS to taka nasza przystań artystyczna. Projekt, którym chcemy pokazać, że sztuka może być obecna także w biznesie, jako temat rozmów, dyskusji, wymiany myśli, relaksu i rozrywki, które są także twórcze. Gościliśmy na naszej scenie takie gwiazdy jak Krzysztof Penderecki, Bernard Ładysz i wielu, wielu innych. Na scenie MCC Mazurkas po raz pierwszy w Polsce wystąpili artyści Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu prezentując suity z najpiękniejszych baletów świata. Każdej edycji FORUM HUMANUM MAZURKAS towarzyszy wernisaż malarski lub rzeźbiarski. To są bardzo znaczące wydarzenia artystyczno-kulturalno-towarzyskie, w których uczestniczy 600-1000 osób, i które to wydarzenia są następnie oglądane przez wielotysięczną widownię w Internecie bo każdy nasz koncert, oczywiście zawsze w formule „pro publicvo bono” rejestrujemy w sposób profesjonalny na materiałach filmowych. Są one dostępne także na Youtube pod hasłem Forum Humanum Mazurkas.

Jesteśmy mecenasem tych bardzo znaczących wydarzeń artystycznych i pragniemy zachęcić polski biznes do podobnych działań w myśl naszego hasła „sztuka nie obroni się sama”.

Ale promocja kultury i sztuki to moje hobby. Honor jednak jakim zostałem obdarzony przez Pana Prezydenta poza „wkładem za upowszechnianie kultury” tyczy także „dokonań w zakresie rozwoju przedsiębiorczości i turystyki”. Na tym polu działam przez całe moje dorosłe życie. Turystyka i jej misja jest moją radością i spełnieniem. Projekt MAZURKAS, któremu już stuknęło 25 lat sprowadził już do Polski kilka milionów cudzoziemców, wysłał za granicę kilkaset tysięcy Polaków, dał pracę kilku tysiącom pracowników i dziś ciągle stanowi firmę-matkę dla kilkuset pracowników. W tym miejscu chcę wyrazić wielką i szczerą wdzięczność Andrzejowi Hulewiczowi mojemu przyjacielowi, wspólnikowi i współtwórcy naszej wielkiej, wspólnej przygody, która już jest znana w Polsce i świecie pod nazwą Mazurkas. Chcę też podkreślić tu przeogromną rolę naszej kadry i złożyć jej najserdeczniejsze podziękowanie. To wysokiej klasy specjaliści, których talent, inteligencja, predyspozycje i entuzjazm utrzymują firmę w dobrej kondycji już 25 lat. Pozostawiając mimo wszystko część splendoru sobie, to jednak słodki ciężar tego mojego Złotego Krzyża Zasługi spada Także na barki pracowników Mazurkas i mojego długodystansowego wspólnika Andrzeja Hulewicza. Z całego serca, przy tej okazji, im za to dziękuję.

Andrzej Bartkowski
Grupa Mazurkas – prezes  

 

FOTORELACJA Z WRĘCZENIA ZŁOTEGO KRZYŻA ZASŁUGI ANDRZEJOWI BARTKOWSKIEMU.

krzyz

Odznaczenie w postaci Krzyża Zasługi ustanowione zostało w 1923 r. Krzyż Zasługi nadawany jest osobom, które zasłużyły się dla Państwa lub obywateli spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść państwu lub obywatelom. Dzieli się na trzy stopnie: I stopień Złoty Krzyż Zasługi, II stopień Srebrny Krzyż Zasługi, III stopień Brązowy Krzyż Zasługi.

 

1

Andrzej Bartkowski otrzymuje Złoty Krzyż Zasługi od Prezydenta RP.

2

Po dekoracji spotkanie odznaczonych z Prezydentem RP.


3

Andrzej Bartkowski w rozmowie z Prezydentem RP.


4

Wśród odznaczonych największy polski tenor Piotr Beczała.

5

Andrzej Bartkowski z Panią Prezydentową i Markiem Majewskim.

 

 

code

0b7eda787f6333c57a39c1cc1aff7293.jpg
81fbdcb20086448dbb677d1351984f3e.jpg
8835fee58484791ecd588a17c94a8ceb.jpg